התקשרו: 03-6382122

דף הבית > ישראלים בחו"ל

ישראלים בחו"ל

למשרד לקוחות ישראליים רבים בחו"ל. בארצות הברית (ניו יורק, פלורידה, קליפורניה, נוואדה ניו המפשייר) אוקראינה, ניגריה, סיירה לאונה, פיליפינים הודו ועוד. המשרד מתמחה בנושאים השונים, בשאלות ובבעיות בהם נתקלים ישראלים בחו"ל. משרד האוצר השיק אתר אינטרנט בו יכול כל אחד להיכנס ולבדוק האם יש כסף אבוד על שמו בכל חברות הביטוח והשקעות: ראה פרטים נוספים באתר משרד האוצר: www.itur.gov.il

מיסים

כל סוגי המיסוי עם דגשים לצרכים של ישראלים בחו"ל: חובות הדיווח ותשלום מס בישראל של הישראלים בחו"ל.

ביטוח לאומי

גמלאות ביטוח לאומי עבור ישראלים בחו"ל, חובות דמי ביטוח בחו"ל, החזר דמי ביטוח ועוד.

טיפול בהגדרת "תושב"

בניגוד לאזרחות ישראלית שהיא קבוע ובלתי תלויה יישום הגדרת התושב היא חמקמקה ונקבעת בכל מקרה לגופו. להגדרת "תושב" יש השפעה רבה על נושא המיסוי, הביטוח הלאומי ועוד נושאים. זכויות רבות (וגם חובות) של ישראלים בחו"ל נגזרים מהגדרת הישראלי כ"תושב".

כך בעניין ביטוח לאומי וקופות חולים, גמלאות לישראלים בחו"ל, (זקנה, קצבת ילדים, וכו'), חובות תשלום דמי ביטוח לאומי של ישראלים בחו"ל למי מהם שמוגדרים כ"תושב", החזר דמי ביטוח למי ששילם דמי ביטח אך אינו מוגדר עוד כ"תושב", מיסים וחובת הדיווח בישראל על עבודה או רכוש והכנסות בחו"ל, מיסוי מקרקעין בישראל והרפורמה במיסוי מקרקעין ביחס ל"תושב" ועוד.

ישראלים בחו"ל מאמר בעניין תושבות

ירושות וצוואות

הכנת צוואות לתושבי חו"ל עם רכוש בישראל.
טיפול בבקשות לצווי ירושה וצווי קיום צוואה עבור ישראלים בעלי רכוש בישראל.
טיפול במימוש צוואות וירושות, לרבות מימוש רכוש ונדל"ן בישראל עבור ישראלים בחו"ל.

איתור ומשיכת כספים אבודים

מציאת קופות גמל ו/או פוליסות נשכחות בחשבונות רדומים של ישראלים בחו"ל או של מורישים בישראל ויורשים שהם ישראלים בחו"ל. הכספים מצויים בכל חברות הביטוח, בבנקים וקרנות השקעות ההון בישראל.
ראה פרטים נוספים באתר.

גיוס בני מהגרים לצבא

בנים למהגרים אזרחי ישראל חייבים עקרונית בגיוס לצבא או לפחות בהתייצבות בלכת הגיוס בגיל 16.5 (מיועד לשירות ביטחון - מלש"ב) בין אם היגרו עם הוריהם לפני גיל 16 ואפילו אם נולדו בחו"ל אלא אם כן הסדירו את מעמדם. ניתן להסדיר את המעמד בקונסוליה המקומית בחו"ל. במקרים בהם לא טופל העניין, בני המהגרים, המלש"בים, שלא התייצבו בלשכת הגיוס עלולים להיחשב כנפקדים ואף כמשתמטים משירות ולפעמים במקרים מסוימים גם כעריקים.

המשרד יודע לתת פתרונות. ראה המכתב המצורף: קישור למכתב 

במקרים בהם העניין לא טופל במועד, הטיפול נעשה מול מערכת הגיוס בישראל. לח"מ, ניסיון בטיפול במקרים בהם צעירים אלה אינם יכולים עוד להסדיר את מעמדם בקונסוליה בחו"ל ומעוניינים להגיע לישראל במסגרת מסודרת וללא חשש.

עו"ד (יועץ מס) זאב גיא
zeev@guy-law.co.il

יצירת קשר

בכל שאלה מלאו תיבה זו ואנו נחזור אליכם בהקדם

03-6382122

זאב גיא ושות' - משרד עורכי דין (יועצי מס) מיסים .ביטוח לאומי, קצין תגמולים, אבדן כושר עבודה.דיני עבודה, עובדים זרים. הגנת הסביבה ירושה עזבונות וצוואות.

מיוצר באניבייס בניית אתרים | אלקטרו קידום אתרים