התקשרו: 03-6382122

דף הבית > ועדות רפואיות / ביטוח לאומי

עורך דין ועדות רפואיות/ביטוח לאומי

המשרד עוסק בביטוח לאומי מזה כ 25 שנה. מתוכם שתים עשרה שנים בתחום ביטוח לאומי מעסיקים, דמי ביטוח וטיפול בהסדרים בעקבות אכיפה עפ"י חוק המיסים (גביה). בשלוש עשרה שנה האחרונות המשרד עוסק באופן אינטנסיבי בכל ענפי הביטוח הלאומי עם התמחות מיוחדת בתחום גמלאות: פגיעה בעבודה, נכות מעבודה, נכות כללית וכן וועדות רפואיות.

חוק הביטוח הלאומי הינו חוק מורכב, קשה להבנה ויש צורך בניסיון רב כדי להתמצא בו ובתקנותיו ביחס לגמלאות השונות המוענקות על פיו.

מבוטחי הביטוח הלאומי נוהגים לפנות ישירות לביטוח הלאומי בבקשות לדמי פגיעה (או הכרה בפגיעה בעבודה), לנכות מעבודה או לנכות כללית, בלי להתייעץ עם עו"ד המתמחה בביטוח לאומי. במקרים רבים נגרם נזק בלתי הפיך לבקשה / תביעה בשל חוסר ידע בתחום הביטוח הלאומי ומורכבות החוק.

יש להבחין בין דמי פגיעה (הכרה בפגיעה בעבודה) לבין נכות מעבודה. לא כל פגיעה בעבודה גורמת לנכות מעבודה. יש פגיעות קלות שגורמות לאבדן תשעים או פחות ימי עבודה. (דמי פגיעה הם עד 90 יום). פגיעה בעבודה שגרמה לאבדן ימי עבודה מעל 90 יום – ימים אלה יוכרו כנכות מעבודה – נכות זמנית או נכות צמיתה על פי העניין.

הכנת בקשה לביטוח לאומי

הכנת בקשה לביטוח לאומי לצורך דמי פגיעה (הכרה בפגיעה בעבודה), חשוב שתיעשה ע"י עו"ד המתמחה בביטוח לאומי מאחר והוראות חוק הביטוח הלאומי מאד מורכבות, קיימת הסתמכות על המסמכים הראשונים המוגשים, קשה מאד לתקן את מה שנכתב בבקשה מחוסר ידע מתאים, והזכויות נגזרות כתוצאה מכך, בהתאם.

הפגיעה בעבודה (תאונת עבודה) כוללת שלושה סוגי פגיעה בעבודה. פגיעה בעבודה הנובעת מפגיעה/תאונה (טראומה), פגיעה בעבודה כתוצאה ממחלת מקצוע ופגיעה בעבודה על רקע של מיקרוטראומה. כל אחת מסוגי הפגיעה הנ"ל דורשת מערכת שונה של ראיות עובדתיות ורפואיות כתנאי להכרה בפגיעה בעבודה. בקשה לדמי פגיעה (או להכרה בפגיעה בעבודה) שתכלול הגדרה לא נכונה של הפגיעה בעבודה כתוצאה מחוסר ידע בחוק הביטוח הלאומי, עלולה להביא לאי הכרה בתאונת עבודה/פגיעה בעבודה ולאבדן הזכויות בגין הפגיעה בעבודה וגם מהנכות מעבודה – אם נותרה נכות לאחר הפגיעה

לעניין הנכות מעבודה – שיעור הנכות נקבע ע"י וועדה רפואית. הוועדה הרפואית היא קצרה, חסרת סבלנות ולפעמים אפילו עויינת למבוטחים ומנסה לצמצם בשיעור הנכות מעבודה. אין די במכתבים רפואיים כדי להיערך לוועדה הרפואית לנכות מעבודה. הכנה לא קפדנית לקראת של הוועדה הרפואית לנכות מעבודה, ללא כל החומר הנדרש, עלולה להוביל לאבדן זכויות.

בניגוד למה שחושבים המבוטחים, בנכות כללית הזכויות אינן נגזרות מקביעת שיעור הנכות הרפואית. הנכות הכללית (או שיעור גמלת הנכות הכללית), נקבעת על פי שיעור אובדן כושר העבודה ולאו דווקא מהנכות הרפואית. (יש גם זכויות אחרות הנובעות מהנכות הרפואית).

הוראות חוק הביטוח הלאומי בעניין התיישנות התביעות כלפי ביטוח לאומי שונות לחלוטין מהוראות חוקי ההתיישנות הכלליים. אי ידיעת ההוראות המיוחדות בחוק הביטוח הלאומי ופעולה שלא בזמן, עלולה לגרום לאיבוד הזכויות לדמי פגיעה בעבודה, נכות מעבודה או של כל גמלה אחרת.

בשל המורכבות והקושי בהבנת הדרישות – רצוי לפנות לביטוח הלאומי רק לאחר התייעצות ובאמצעות עו"ד המתמחה בתחום הביטוח הלאומי.
כאמור לעיל במקרים רבים מבוטחים חושבים שהם יודעים מה מגיע להם, אבל פנייה ללא ייעוץ עלולה להידחות והמבוטחים עומדים מול הפתעות לא נעימות. הביטוח הלאומי לא יעזור למבוטחים לקבל את הזכויות המגיעות להם: לא בהכרה בפגיעה בעבודה, לא בנכות מעבודה, לא בנכות כללית וגם לא בכל גמלה אחרת (שירותים מיוחדים וסיעוד, ניידות, זקנה, אימהות, ילד נכה, מילואים ואבטלה) - אם לא ידרשו אותם, וידרשו אותם כפי שצריך!

זאב גיא ושות' - משרד עורכי דין (יועצי מס) מיסים .ביטוח לאומי, קצין תגמולים, אבדן כושר עבודה.דיני עבודה, עובדים זרים. הגנת הסביבה ירושה עזבונות וצוואות.

מיוצר באניבייס בניית אתרים | אלקטרו קידום אתרים