התקשרו: 03-6382122

דף הבית > תחומי משפט נוספים > עורך דין אזרחי

עורך דין אזרחי

לא מעט תחומים בהם אנו נתקלים בחיי היום יום מצריכים מאיתנו להשתמש בשירותיו של עורך דין אזרחי.
עורך דין אזרחי – מושג כללי למדי, הינו אדם המתעסק במגוון תחומים הנוגעים לקשריו של אדם אחד מול אדם אחר ולקשריו של אדם מול חברות מסחריות גדולות. בין היתר, עוסק עורך דין אזרחי בדיני עבודה, דיני חוזים, דיני מקרקעין, הוצאה לפועל, לשון הרע, ירושות וצוואות, גישור ועוד.

מקרים בהם עלינו לשכור את שירותיו של עורך דין אזרחי

כאמור, בחיי השגרה הפוקדים אותנו מדי יום, אנו עלולים להיתקל מספר בלתי מבוטל של פעמים במקרים בהם נצטרך באופן חד משמעי לשכור שירותי עורך דין אזרחי. בין היתר, יהיה עלינו לשכור עורך דין אזרחי במקרים של רכישת דירה – שכן על עורך הדין המתמחה במקרקעין ו/או בדיני חוזים לנסח ולתת תוקף לחוזה ברור ומסודר המונה בתוכו את כל הפרטים הרלוונטיים לעסקה.
בנוסף למקרים בהם מחובתנו לשכור שירותי עורך דין אזרחי, קיימים מקרים בהם אין זה קבוע בחוק, אולם על מנת לשמור על האינטרסים הברורים שלנו, בהחלט יהיה זה דבר רצוי ומומלץ. לדוגמא, במקרים בהם במקום העבודה לא מכובדות כל זכויותינו שנקבעו על פי חוק כמו תשלום נוסף בעבור שעות נוספות, פיטורי עובדת עקב היריון, הלנת שכר וכיוצא בזה, יהיה עלינו במקרים רבים לפנות לעורך דין המתמחה בדיני עבודה על מנת שנקבל את המגיע לנו.

על ההבדל בין עורך דין אזרחי לעורך דין מסחרי

עורך דין אזרחי ועורך דין מסחרי הינם שני תחומים שאומנם נשמעים שונים לחלוטין זה לזה, אך למעשה מדובר בתחומים מאוד חופפים אשר במקרים רבים מתערבבים לכדי מקשה אחת.
עורך דין מסחרי, בדומה ל עורך דין אזרחי , עוסק גם הוא בדיני חוזים, בהוצאה לפועל, בתביעות כספיות כאלו ואחרות, כאשר ההבדל בינו ובין עורך דין אזרחי הוא לקוחותיו.
לרוב, עורכי דין מסחריים מועסקים על ידי חברות מסחריות, ומסייעים להם בתחומים שייחודיים להן. בין היתר, עוסקים עורכי דין מסחריים בנושאים כמו כינוס נכסים, הקמת חברות, הנפקות ניירות ערך ועוד.
שני תחומים אלו של עריכת דין- האזרחי והמסחרי – מתמזגים, למשל, במקרים בהם מתקיימת תביעה בין חברה מסחרית ואדם פרטי. במקרה כזה, יהיה על שני עורכי הדין להתמצא ככל הניתן במשפט אזרחי ובמשפט מסחרי (בהתאם לתחום העיסוק), וזאת על מנת להכיר את תיק התביעה על הצד הטוב ביותר, וכמובן, על מנת לנצח בו.

יצירת קשר

בכל שאלה מלאו תיבה זו ואנו נחזור אליכם בהקדם

03-6382122

זאב גיא ושות' - משרד עורכי דין (יועצי מס) מיסים .ביטוח לאומי, קצין תגמולים, אבדן כושר עבודה.דיני עבודה, עובדים זרים. הגנת הסביבה ירושה עזבונות וצוואות.

מיוצר באניבייס בניית אתרים | אלקטרו קידום אתרים