התקשרו: 03-6382122

דף הבית > תחומי משפט נוספים > עורך דין מסחרי

עורך דין מסחרי

אחד מהדברים הבסיסיים והנכונים ביותר לעשות כאשר אדם מעוניין להקים חברה מסחרית בארץ או בחו"ל הוא לשכור את שירותיו של עורך דין מסחרי. למעשה, עורך דין מסחרי הוא אדם מקצועי המלווה חברות מסחריות משלב הקמתן וצמיחתן, דרך החלטת החלטות שמחייבות חתימה על חוזה מסודר ומאורגן שתקף רק כאשר עורך דין מסחרי מעורב, וכמובן, במקרים של פשיטות רגל או של סגירה מבוקרת של העסק.
במסגרת עבודתו, על עורך דין מסחרי להתמחות במגוון תחומים שרלוונטיים לבתי עסק- בין אם הם קטנים ומשפחתיים ובין אם הם גדולים ותאגידיים. בין התחומים השונים בהם על עורך דין מסחרי להתמחות ניתן למצוא דיני חוזים והסכמים, דיני בנקאות, הסכמי סודיות, רישוי עסקים, קניין רוחני, הסכמי מייסדים ועוד.

ליווי של עורך דין מסחרי הכרחי גם במקרים הבאים:

מעבר לדיני ה"רגילים" בהם קיים ההכרח לליווי של עורך דין מסחרי, קיימים תחומים נוספים בהם על חברות מסחריות לשכור את שירותיו של אחד כזה.
חברות רבות מעוניינות להתפתח ולהתרחב, דבר המתאפשר לעיתים קרובות באמצעות מיזוגים עם חברות אחרות, גדולות יותר או פחות, או באמצעות מכרזים שונים אותם עורכת הממשלה על מנת לא להעדיף אף חברה מסחרית אחת על חברה מסחרית אחרת.
במסגרת עבודתו, עורך דין מקצועי מלווה את בעלי העסק בכל שלבי המיזוג או המכרז, החל משלב ההכנה המשפטית- הכוללת שאילת שאלות הבהרה והכנת אישורים חשובים לצורך הגדלת הסיכוי לקבלת העסקה, ועד לשלב בו יש להחתים את האנשים הרלוונטיים לצורך סגירת העסקה.
מעבר לכך, עורך דין מסחרי אחראי על ייצוג החברה בבתי משפט במקרים בהם מוגשות נגדה תביעות על ידי חברות מסחריות אחרות או על ידי אזרחים אשר השתמשו בשירותיה. במקרה זה, חשוב לציין, על עורך דין מסחרי להכיר היטב את תחומי התמחותו של עורך דין העוסק בתחומים האזרחיים, וזאת על מנת להתכונן היטב לקראת הצפוי לבוא.

עלות השירותים אותם מעניק עורך דין מסחרי

המחירים אותם גובים עורכי דין- בין אם עם מתמחים בתחום המסחרי, הפלילי או האזרחי, משתנים ותלויים בלא מעט פרמטרים.
אחד הפרמטרים הבסיסיים ביותר עליהם תולים עורכי דין את המחיר אותו הם גובים הוא היקף התיק והיקף העבודה העתידית שיהיה עליהם לבצע.
פרמטר נוסף וחשוב לא פחות הוא התחום אשר לשמו הם נשכרו. כאשר נשכר עורך דין מסחרי לצורך הכנת חוזה מקרקעין למשל, עלות שירות זה תהיה שונה בהרבה מן העלות שאותה היה גובה במקרים בהם היה  נשכר לצורך הכנת חוזה מיזוג, למשל. 

יצירת קשר

בכל שאלה מלאו תיבה זו ואנו נחזור אליכם בהקדם

03-6382122

זאב גיא ושות' - משרד עורכי דין (יועצי מס) מיסים .ביטוח לאומי, קצין תגמולים, אבדן כושר עבודה.דיני עבודה, עובדים זרים. הגנת הסביבה ירושה עזבונות וצוואות.

מיוצר באניבייס בניית אתרים | אלקטרו קידום אתרים