התקשרו: 03-6382122

דף הבית > ועדות רפואיות / ביטוח לאומי > תאונות עבודה

עורך דין תאונות עבודה

תאונות עבודה, לצערנו, הפכו בשנים האחרונות לנושא שכיח ומובן מאליו, הרבה עקב הרשלנות וחוסר האחריות שמפגינים מעסיקים רבים כלפי עובדיהם. לכן, חשוב מאוד להכיר ולדעת מהם הזכויות להם זכאי כל עובד, מהי תאונת עבודה, מתי היא אינה נחשבת כתאונת עבודה, ומה ניתן לעשות אם וכאשר, חלילה, היא מתרחשת.

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה הינה למעשה מקרה המתרחש במהלך שעות העבודה ופוגע בבריאותו של העובד, אך לא רק. על פי חוק ועל פי תנאי פוליסות לביטוח עובדים, נקבע כי תאונות עבודה מוגדרות ככאלו לא רק כאשר נוכח העובד במקום העבודה מבחינה פיזית, אלא נחשבות לתאונות עבודה לכל דבר ועניין גם כאשר קרתה התאונה בשעת הליכת/נסיעת העובד ממקום מגוריו למקום העבודה, וגם כאשר עושה העובד את דרכו ממקום עבודתו למקום מגוריו.
לצורך העניין, תאונת עבודה יכולה להיות שבירת יד או רגל כתוצאה מהחלקה על רצפת המשרד, או לחילופין פריצת דיסק שנגרמה כתוצאה משנים ארוכות של סחיבת משאות כבדים במיוחד במסגרת העבודה.

תפקידו של עורך דין תאונות עבודה

במקרים בהם חווים אנשים מצבים בהם נראה כי מדובר בתאונות עבודה, הדבר הראשון והבסיסי ביותר שעליהם לעשות הוא לפנות לשירותי עורך דין תאונות עבודה.

עורך דין תאונות עבודה הוא עורך דין אשר בקיא בדיני נזיקין, בחבות מעבידים (פוליסת הביטוח אותה מנפיקים בעלי עסקים לעובדיהם) וכמובן במוסד הביטוח הלאומי, ולכן באפשרותם לכוון עובדים שנפגעו במסגרת עבודתם בנוגע להמשך התהליך, ולדאוג לפיצויים הולמים וראויים כקבוע בחוק.
במקרים בהם מדובר בתאונה חריפה אשר לה השלכה משמעותית על עתיד העובד, ובתנאי שהוכח כי נגרמה בעקבות רשלנות מצד המעביד, באפשרות עורך דין תאונות עבודה לפנות לחברת הביטוח של המעסיק- זאת בנוסף לפנייה למוסד ביטוח לאומי, המטפל לרוב בתביעות מסוג זה.

איתור עורך דין תאונות עבודה

איתור עורך דין תאונות עבודה היא אינה משימה פשוטה, בעיקר משום שקיימים רבים כאלה.

על מנת לאתר עורך דין תאונות עבודה שנחשב לאמין, בעל מוניטין גבוה ולאיכותי מומלץ בראש ובראשונה לתשאל קרובים אלינו אודות עורכי דין עמם יש להם ניסיון. חשוב מאוד להבחין ולהבין את ההבדל בין עורך דין תאונות עבודה ובין עורך דין המתמחה בנושאים אחרים כמו דיני משפחה או דיני חוזים, ולבחור בכזה בעל ניסיון בתחום תאונות עבודה.

יצירת קשר

בכל שאלה מלאו תיבה זו ואנו נחזור אליכם בהקדם

03-6382122

זאב גיא ושות' - משרד עורכי דין (יועצי מס) מיסים .ביטוח לאומי, קצין תגמולים, אבדן כושר עבודה.דיני עבודה, עובדים זרים. הגנת הסביבה ירושה עזבונות וצוואות.

מיוצר באניבייס בניית אתרים | אלקטרו קידום אתרים